SDH Druzcov

Pálení čarodějnic

2009

Samozřejmně že po tak dlouhé pauze se členové SDH shodli, že letos budou čarodejnice upáleny za jakéhokoliv počasí. Jak se rozhodlo, tak se i stalo. Celkem cca 40 lidí vypilo přes 100 piv a snědlo balení špekáčků a klobás. Zároveň se pořádala prohlídka zbrojnice a hasičské techniky. Největší zájem vzbuzovala Avia DA-12, která stála ve zbrojnici teprve 14 dní, takže jí vidělo jen pár vyvolených. V galerii si můžete prohlédnout fotografie z přípravy vatry a výroby laviček, ze samotné akce i z afterpárty, která se konala za účelem "dopití" načnutého sudu a dopálení zbylých klád, které nedohořely při pálení vatry.

2004

Letos to bylo opět veselé. Hranici jsme připravovali na poslední chvíli až odpoledne 30. dubna. Nakonec ale vše dobře dopadlo, hranice stála, obnovili jsme přehrazeni potoka, aby jsme případně měli čím hasit. Letos se ale kromě mladých hasičů skoro nikdo nedostavil a tak to byla spíš soukromá párty. Letos se pivnička neotvírala.

2003

Ve středu 30.4. jsme opět připravili pálení čarodějnic pro místní i dojíždějící spoluobčany. Tradičně byla otevřevá Hasičská pivnice, kde se čepovalo pivo a nalévala limonáda. Bohužel nám nepřálo počasí a oheň se zapaloval za lehkého mrholení. Pro nepřízeň počasí se pálení čarodějnic účastnilo mnohem méně lidí něž v ročnících uplynulých, přesto však u ohně i v pivničce zavládla dobrá atmosféra.

2002

V úterý 30.4. se za doprovodu hudby z kompaktů opět zapaloval oheň na pálení čarodějnic. Účast byla velice hojná a počasí se vydařilo. Opékali se vuřty a sedělo se u ohně až do rána. Prostě čarodějnice, jak maj být.

2001

V pondělí 30.4. jsme opět pořádali pálení čarodějnic. Letos došlo k významné změně. Hranice už nebyla nevzhledný obrovský chumáč roští, ale byla přesunuta do centra obce k hasičárně a byla postavena hranice typu pagoda. V průběhu večera jsme potom přikládali. Účast byla hojná sešla se skoro celá vesnice. Vytočilo se asi jeden a půl sudu piva, které došlo okolo půl dvanácté a lidé se začali rozcházet domů. Skupinka asi deseti lidí vydržela u ohně do půl páté, ale kolem desáté se opět sešli u dohořívajícího ohně.

| Home | SDH Druzcov | Jawagang | Galerie | Traktůrky |
© 2000 - 2010 SDH Druzcov. Všechna práva vyhrazena.
Jste návštěvník číslo