SDH Druzcov

Námětová cvičení

2008

Dne 15.11.2008 proběhlo další z povinných námětových cvičení okrsku Osečná. Účast našeho sboru byla nutná ze všech nejvíce, protože se konalo po letech opět na objekt bývalé bramborárny v části Druzcovský dvůr. Jednotka dorazila na místo dokonce dříve, než bylo v plánu a ujali jsme se řízení dopravy na veřejné komunikaci kolem objektu, protože státní policie na místo nedorazila vůbec. Po příjezdu jednotky ze Zislavy jsme začali s doplňováním CAS35, T138 přesně podle plánu. Po necelé hodině bylo cvičení ukončeno. Instruktor okrsku při nástupu pochválil většinu jednotek. Jediná chyba, které se některé jednotky dopuslily bylo nezaklínování vozidel nad 3,5 tuny, což bylo v rovném terénu spíše formální povinností.

2003

Dne 15.11.2003 proběhlo další z povinných námětových cvičení okrsku Osečná. Tentokrát se konalo v Chrastné. Vybraným objektem bylo rekreační středisko Jadran. Dodávka vody byla zajištěna sbory z Janova Dolu, Světlé pod Ještědem a Druzcova. Jako vodní zdroj posloužil Chrastenský rybník. Jelikož už byla zima, cvičení proběhlo pouze nasucho, aby nedošlo k zavodnění většinou již zazimovaných strojů. Cvičení se obešlo bez problémů a po jeho skončení se jednotky odebraly do Osečenské zbrojnice, kde se předala hlášení o zásahu zástupci OSH Liberec.

2002

V sobotu 26.10.2002 proběhlo námětové cvičení hasičských sborů okrsku Osečná. Bylo otestováno centrální spouštení sirén v rámci jednotného záchranného systému. Všechna zařízení kromě janovodolského fungovala bez potíží.

Během cvičení se simuloval zásah na objekt seníku u ZD v Janově Dole. Bylo vytvořeno dvojité vedení na zásobování cisteren vodou. Dodávku vody zajištoval sbor z Druzcova, vedení posilovaly sbory ze Světlé pod Ještedem a z Janova Dola.

Na špici byly sbory z Osečné, Križan, Rozstání a Zdislavy, které vlastní cisternové vozy. Cvičení proběhlo úspěšně. Po skončení cvičení se všechny sbory sešly a zástupce OSH poděkoval přítomným hasičum, převzal od velitelů hlášení o zásahu, rozdal instrukce k další činnosti a přítomné jednotky se odebraly domů.

| Home | SDH Druzcov | Jawagang | Galerie | Traktůrky |
© 2000 - 2010 SDH Druzcov. Všechna práva vyhrazena.
Jste návštěvník číslo