SDH Druzcov

Soutěže

Soutěž o pohár starosty města Osečné 2009

V sobotu 13.6.2009 se zůčastnilo družstvo SDH Druzcov pohárové soutěže v Osečné, kde po veliké smle obsadily poslední šesté místo. Přitom v technické štafetě a v disciplíně vyvažování vodou byly na třetím místě, ale při požárním útoku došlo k ucpání proudnice pravého útoku cizím předmětem, což zapříčinilo její ucpání. Natlakovaná hadice poté nešla rozpojit a manko které vzniklo při výměně proudnice už se dohnat nepodařilo.

První na řadě byla technická štafeta, na které již družstvo několikrát pohořelo. Největší problémy a zdržení vytvořil Zdeněk Mauer, který v předposlední disciplíně která spočívala v rozmotání lana vytvořil hned několik uzlů, které musel rozvazovat aby nedošlo k diskvalifikaci. průběžný čas byl i tak druhý a to o pouhých 0,5 sekundy. Do konce byl překonán jen jedním dalším družstvem, takže celkem zůstalo třetí místo.

Poté následoval požární útok. Po problémech s technikou z tréninku, kdy nechtěla stříkačka PS 12 vůbec nasát ani nebylo jisté zda útok dokončíme. Strojník si s technikou dobře poradil a útok byl také relativně rychle rozložen. Poté došlo bohužel ke zmíněnému problému s pravým proudem, který pouze mlžil kvůli kousku hliníku v proudnici. Celkový čas by suveréně nejhorší. Poslední disciplína již byla jen formální, přesto se podařilo překlopit balvan na houpačce naplněním sudu vodou v třetím nejdelším čase.

Celkovými vítězi se opět velmi nečekaně staly obě družstva z Osečné, tedy jak mužské tak ženské.

Osečná 2009
Pravý proud Robert Samohel ml.
Střední proud Luboš Hlavatý
Levý proud František Škaloud ml.
Strojník Robert Samohel st.
Rozdělovač Aleš Hrdina
Koš Martin Smola
Podpora levého proudu Roman Smola
Podpora pravého proudu Zdeněk Mauer

Okrsková soutěž 2009

Dne 16. 5. 2009 se konala okrsková soutěž, u příležitosti 110. výročí od založení SDH Rozstání. I přes to, že počasí tentokrát extrémně nepřálo soutěže se zůčastnila družstva z celého okrsku Osečná, tedy Druzcov, Janův Důl, Janův Důl, Křižany, Osečná, Rozstání, Světlá pod Ještědem, Osečná a Zdislava. Některé sbory soutěžily i v kategorii ženy.

fotografie ze soutěže

Rozstání 2009
Pravý proud Aleš Roubíček ml.
Levý proud František Škaloud ml.
Strojník Robert Samohel
Rozdělovač Aleš Hrdina
Koš Martin Smola
Podpora levého proudu Roman Smola
Podpora pravého proudu Zdeněk Mauer

Okrsková soutěž 2004

Dne 3. 7. 2004 se konala okrsková soutěž, u příležitosti 140. výročí od založení, u nás v Druzcově. Dostavila se všechna družstva z našeho okrsku: Druzcov, Janův Důl ženy, Janův Důl muži, Křižany, Osečná, Rozstání, Světlá pod Ještědem a Zdislava. Soutěžilo se ve dvou nezávislých disciplínách, v požárním útoku a v "tajné disciplíně." Požární útok byl klasický podle platných propozic. Tajná disciplína byla štafeta pro šest lidí, ve které se postupně skládal požární útok od koše po proudnici a na závěr musel poslední ze štafety vypít jedno pivo. V obouch disciplínách jsme byli šestí. Útok vyhrálo družstvo Rozstání a tajnou disciplínu Janův Důl muži.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout v naší galerii. Fotky jsou bohužel pouze ze štafety.

Druzcov 2004 SDH Druzcov II
Pravý proud Aleš Roubíček ml.
Levý proud Roman Smola
Strojník Martin Smola
Rozdělovač Josef Sívek
Koš Zdeněk Mauer
I. podpora proudu Petr Landa
II. podpora proudu Luboš Hlavatý
náhradník David Honeger

Okrsková soutěž 2003

Dne 17. 5. 2003 se v konala okrsková soutěž sborů dobrovolných hasičů v Rozstání. Do soutěže se přihlásilo celkem sedm družstev, Druzcov, Janův Důl muži, Janův Důl ženy, Křižany, Rozstání, Světlá pod Ještědem a Zdislava. Soutěžilo se celkem ve dvou disciplínách a to v požárním útoku a ve štafetě. Narozdíl od jiných soutěží z předchozích let se časy z obou disciplín nesčítaly. Šlo tedy vlastně o dvě soutěže s odlišnými cenami.

Při losování si náš velitel Robert Samohel vytáhl číslo 3. Po povedeném útoku Rozstání (mimochodem v nejlepším čase) a nepovedeném útoku Křižan s mašinou běžící střídavě na dva a tři válce (horší už byly jen Janův Důl ženy) jsme nastoupili my. Po rychlém sestavení sacího potrubí a ještě rychlejším nasátí vody následoval pomalý útok, který pro nás znamenal až páté místo.

Asi po hodině nastoupila všechna družstva ve stejném pořadí ke štafetě. Ta spočívala v chůzi na chůdách, jízdě na "lyžích", jízdě na kolečku a zapojení hadice do hydrantu. Behem celé trasy se musela předávat proudnice, která se ve finále zapojila na druhý konec hadice. Nejspíš kvůli této netradičnosti štafety se časy nesčítaly. Tato disciplína byla pro nás úspěšnější. Nejprve jsme byli vyhlášeni jako čtvrtí, ale po diskvalifikaci třetích Křižan jsme zaujali jejich místo, což pro nás znamenalo bronzovou cenu, půllitrovou láhev Ferneta.

Okrsková soutěž 2002 a Poháry starostů Osečné a Rozstání

Okrsková soutěž se konala 25. 5. 2002 ve Zdislavě. Druzcov I. skončil na 7. místě a Druzcov II. byl ve své kategorii dorostu osamocen a vyhrál.

1. 6. 2002 byl Pohár starosty obce Osečná, kde jsme byli pátí.

V Poháru starosty obce Rozstání jsme se neumístili, ale povedl se nám zátah na kolem projíždějící svatební kolonu.

Okrsková soutěž 2001

V sobotu 26. 5. 2001 se opět konala okrsková soutěž okrsku Osečná. Letos byla uspořádána sborem, který prožil vážnou krizi, ze Zdislavy. Ten to den byl ve znamení neúspěchu, asi proto že bylo 26. to je 2x13 => dvojnásobná smůla.

Začalo to už ráno, když se losovalo pořadí v jakém půjdou jednotlivá družstva na start. Náš sbor Druzcov I si vytáhl jedničku, průser byl v tom, že oni neměli žádné cvičení a sestavu vytvořili ráno před odjezdem, i když se moc nelišila od té loňské. Proudy byly na místě rychle, ale sání se nepovedlo. Když dostříkal pravý proud, byl vytažen koš, jenže levý ještě nastříkáno nemněl. Muselo se znovu nasávat a bylo dosaženo času 162 s. Smůla.

Už od začátku se objevoval problém s jednou proudnicí, buďto dělala dva proudy nebo hodně mlžila. To vyvrcholilo, když nastoupil Druzcov II. Útok proběhl velmi rychle, pravý proud měl nastříkáno za 55 s, ale z levé proudnice šla jen mlha. Ani malý proudeček. Ihned jsem začal protestovat. Jakmile Bagr rozpojil proudnici, všiml si jeden pán jak z ní vypadl nějaký kamínek a začala hra nervů, nadávek a veliké horování, aby jsme dostali ještě jednu šanci. Nakonec po hlasování rady velitelů jsme mohli útok opakovat. Tento útok se nám už tolik nepovedl, ale nakonec jsme s časem 74 s obsadili 4. příčku.

Organizace soutěže stála za starou Belu, nasvědčují tomu i výsledky. Jindy perfektní Rozstání, které má útok v pohodě do 40 s s nastříkáním, bylo opět první, ale s časem 63 s. Osobně z této soutěže nemám dobrý pocit a těším se na Pohár starosty, který se bude konat za čtrnáct dní v Osečné. Doufám, že se nám podaří napravit chyby, které jsme udělali v loni …

Zdislava 2001 SDH Druzcov I SDH Druzcov II
Velitel + Pravý proud Robert Samohel Aleš Roubíček ml.
Levý proud Aleš Roubíček Miroslav Bergr
Strojník Oldřich Samohel Martin Smola
Rozdělovač Josef Sívek ml. David Honeger
Koš Josef Sívek Roman Smola
I. podpora proudu Jan Plaček Zdeněk Mauer
II. podpora proudu Milan Horňák Luboš Hlavatý
náhradník   Pavel Plachý

Okrsková soutěž 2000 a Pohár starosty Osečné

Soutěže v Křížanech se zúčastnilo nově i dorostenecké družstvo SDH Druzcov II. Bohužel se jim úvod moc nepovedl, protože se na hadici B udělala smička a nestihli dotáhnout rozdělovač na určené místo a voda tam byla dříve než se připojily hadice. Nebyli poslední, protože Osečná I se potkala se stejným problémem.

Křížany 2000 SDH Druzcov I SDH Druzcov II
Velitel + Pravý proud Robert Samohel Aleš Roubíček ml.
Levý proud Aleš Roubíček František Škaloud
Strojník Oldřich Samohel Martin Smola
Rozdělovač Josef Sívek ml. David Honeger
Koš Josef Sívek Roman Smola
I. podpora proudu Jan Plaček Zdeněk Mauer
II. podpora proudu Milan Horňák Pavel Plachý
náhradník Vladislav Douša

"Smůla snad nám bude štestí přát příště," řekli si a za 14 dní se konala soutěž O pohár starosty obce Osečné u příležitosti otevření nové hasičské zbrojnice. Zde se útok mladým už opravdu povedl, ale Osečňáci jsou lidé zvláštní a tak si vymysleli extra štafetu a na ní se chytli naši mladí. Škoda, šlo jim to opravdu dobře.

Osečná 2000 SDH Druzcov I SDH Druzcov II
Velitel + Pravý proud Robert Samohel Aleš Roubíček ml.
Levý proud Aleš Roubíček František Škaloud
Střední proud Vladislav Douša David Honeger
Strojník Oldřich Samohel Martin Smola
Rozdělovač Josef Sívek ml. Josef Sívek ml.
Koš Josef Sívek Roman Smola
I. podpora proudu Jan Plaček Zdeněk Mauer
II. podpora proudu Milan Horňák Pavel Plachý
| Home | SDH Druzcov | Jawagang | Galerie | Traktůrky |
© 2000 - 2010 SDH Druzcov. Všechna práva vyhrazena.
Jste návštěvník číslo